Studie

Účinky KK Kolagenu jsou při dlouhodobém užívání viditelné už na první pohled. Především je však tento fakt podpořen výsledky celé řady vědeckých studií.


Lepší stav pokožky a redukce vrásekstudie

Tým vědců, kteří se v rámci své studie zaměřili na vliv užívání přípravku obsahujícího kolagenní peptidy na pokožku, dospěl k závěru, že tento přípravek významně zlepšil její hydrataci, pružnost, hrubost a hustotu.

Výstupy z uvedené studie jsou zveřejněny zde: Bolke, L.; Schlippe, G.; Gerß, J.; Voss, W. A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study. Nutrients 2019, 11, 2494.

Studie se zúčastnilo 72 žen ve věku 35 až 73 let, které byly náhodně rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina dostávala testovaný kolagenový přípravek, druhá skupina pouze placebo. Obě skupiny daný přípravek užívaly po dobu 3 měsíců. Na první pohled se užívané přípravky nijak nelišily, takže účastnice neměly šanci poznat, o který z nich se v jejich případě jedná. Tuto informaci neměly dostupnou ani osoby, které na účastnicích prováděly jednotlivá měření pomocí přístrojů. Výsledky studie jsou tak zcela objektivní.

Testované ženy po 12 týdnech užívání kolagenového přípravku poukazovaly na viditelnou redukci vrásek a menší potřebu používání produktů pro péči o pleť. Pozitivní účinky zaznamenaly až tři čtvrtiny žen v testované skupině. Řada z nich uvedla, že jejich kůže je po užívání přípravku méně šupinatá, zlepšil se její vzhled a pružnost, a pokožka je méně suchá.

Účinky testovaného produktu se navíc neomezovaly pouze na epidermis (nejsvrchnější vrstvu kůže), jako je tomu u nejrůznějších krémů a sér užívaných vnější formou.

A přesně to je také jedno z vysvětlení, proč jsou účinky KK Kolagen tak výrazné.

Systematický přehled dermatologických aplikací perorální suplementace kolagenem prokázal, že kolagenové doplňky mohou zvýšit hydrataci, pružnost a dermální hustotu pokožky. 11 studií s celkem 805 pacienty naznačilo, že vnitřní podávání kolagenových peptidů může pozitivně ovlivnit stav kůže a její stárnutí. Doplňování kolagenu touto formou bylo navíc zhodnoceno jako zcela bezpečné, nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky (blíže viz Choi F.D., Sung C.T., Juhasz M.L., Mesinkovsk N.A. Oral Collagen Supplementation: A Systematic Review of Dermatological Applications. J. Drugs. Dermatol. 2019;18:9–16).

Zajímá vás blíže, jak doplňování kolagenu ovlivňuje stav pokožky, a jak přispívá k redukci vrásek? Více se můžete dočíst v těchto publikovaných studiích: Asserin J., Lati E., Shioya T., Prawitt J. The Effect of Oral Collagen Peptide Supplementation on Skin Moisture and the Dermal Collagen Network: Evidence from An Ex Vivo Model and Randomized, Placebo-Controlled Clinical Trials. J. Cosmet. Dermatol. 2015;14:291–301. doi: 10.1111/jocd.12174, popř. Inoue N., Sugihara F., Wang X. Ingestion of Bioactive Collagen Hydrolysates Enhance Facial Skin Moisture and Elasticity and Reduce Facial Ageing Signs in A Randomised Double-Blind Placebo-Controlled Clinical Study. J. Sci. Food Agric. 2016;96:4077–4081. doi: 10.1002/jsfa.7606.

Benefity savčího kolagenu

KK Kolagen obsahuje kolagen savčího typu – konkrétně pak kolagen hovězí – který je lidskému kolagenu výrazně bližší než mořský. Z tohoto důvodu se také pro jeho doplňování jeví jako mnohem vhodnější. Zajímá vás více o tomto tématu? Informace naleznete v tomto článku: Hong H., Fan H., Chalamaiah M., Wu J. Preparation of Low-Molecular-Weight, Collagen Hydrolysates (Peptides): Current Progress, Challenges, and Future Perspectives. Food Chem. 2019;301:125222. doi: 10.1016/j.foodchem.2019.125222.

Redukce celulitidy

Vědecky podložen je i pozitivní vliv KK Kolagenu na redukci celulitidy. Ve studii, která se prováděla po dobu 180 dnů a zúčastnilo se jí 105 žen ve věku 24 až 50 let, bylo prokázáno, že užívání kolagenových peptidů vedlo k významnému snížení stupně celulitidy a ke zpevnění kůže na stehnech.

Podrobnosti si můžete přečíst zde: Schunck M., Zague V., Oesser S., Proksch E. Dietary Supplementation with Specific Collagen Peptides Has and Body Mass Index-Dependent Beneficial Effect on Cellulite Morphology. J. Med. Food. 2015;18:1340–1348. doi: 10.1089/jmf.2015.0022.

KK Kolagen je komplexní produkt, který byl vyvinut na základě výsledků vědeckých studií, a díky svému vyváženému složení je vhodný pro dlouhodobé každodenní užívání. Poznejte sílu KK Kolagenu na vlastní kůži a získejte zpět svou přirozenou krásu.