ASTAXANTHIN

Astaxanthin je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů, který má široké spektrum blahodárných účinků na lidský (a nejenom lidský) organismus. Řadí se mezi karotenoidy, červené pigmenty rozpustné v tucích, stejně tak jako například beta-karoten, lutein nebo zeaxanthin.

Dostupnost Skladem
650 Kč
ASTAXANTHIN

Objevte sílu
KK Kolagenu

Více o KK Kolagenu

Vědecké studie potvrzují pozitivní účinky bioaktivních kolagenních peptidů Peptan®.

Obsahuje hydrolyzovaný kolagen 5000 mg, kyselinu hyaluronovou a vitamín C.

Díky navýšení kolagenu a elastinu v pokožce redukuje oční vrásky.

Vyvážené složení vhodné pro každoděnní užívání nezatěžuje organismus.

Astaxanthin je v současné době nejsilnější přírodní antioxidant, který aktivně odbourává volné radikály. Přípravek přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Astaxanthin je také vhodným doplňkem stravy sportovců. Pomáhá zvýšit vytrvalost a sílu, úroveň energie a snižuje únavu. Astaxanthin je červené barvivo skupiny karotenů získávaný ze sladkovodní mikrořasy Haematococcus Pluvialis, která ho produkuje jako ochranu před intenzivním UV zářením (oxidativním stresem). Astaxanthin má navíc jedinečnou strukturu, díky níž chrání buněčné membrány ve všech orgánech těla. Zabraňuje tak jejich předčasnému stárnutí a poškození.

 

Astaxanthin je až:

  • 6000x účinnější než vitamin C
  • 3000x účinnější než resveratrol
  • 800x účinnější než koenzym Q10
  • 560x účinnější než katechiny obsažené v zeleném čaji
  • 500x účinnější než vitamin E

 

Posílení imunity a protizánětlivé účinky

Astaxanthin má vliv na posílení imunity. Podporuje totiž tvorbu imunoglobulinu a rychlé množení širokého spektra imunitních buněk. Navíc tento antioxidant pomáhá snížit produkci látek, které se podílejí na vzniku zánětlivých procesů v těle.

Mozek a oči

Vědecké studie také poukazují na příznivý vliv astaxanthinu na mozek. Chrání mozkové buňky před poškozením, zlepšuje kognitivní funkce a může pomoci při léčbě raných stádií Alzheimerovy choroby.

Nelze opomenout ani vliv tohoto karotenoidu na zrak. Ten chrání před poškozením UV zářením i různými onemocněními, působí jako prevence problémů se zrakem, které souvisejí s věkem a podporuje prevenci a léčbu zeleného zákalu. Především lidé, pracující denně s počítačem, pak ocení zlepšení schopnosti zaostření a zmírnění únavy očí.

Kardiovaskulární systém

Nelze nezmínit ani pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Dle výzkumů astaxanthin snižuje hladinu triglyceridů a LDL cholesterolu (tzv. zlý cholesterol) v krvi a zmírňuje jeho oxidaci, která se podílí na vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Naopak hladinu HDL (tzv. hodného) cholesterolu zvyšuje.

Ochrana pokožky a omlazení pleti

Zejména ženy ocení další přednost této účinné látky – blahodárný vliv na pokožku. Astaxanthin dokáže pokožku nejen chránit před škodlivým UV zářením a spálením od slunce a urychlit její hojení po poškození slunečním zářením, ale také zlepšuje celkový stav a vzhled pleti. Zpomaluje stárnutí, viditelně redukuje vrásky a stařecké skvrnky, zvyšuje elasticitu a hydrataci pleti. Současně bylo zjištěno, že zlepšuje produkci kožního mazu, a je tak vhodný také pro aknózní pleť. Právě pro tyto blahodárné účinky je využíván také při výrobě pečujících kosmetických přípravků. Dle provedených vědeckých studií se nejlepšího výsledku dosáhne kombinací vnitřního užití se zevní aplikací.

Sportovní výkon

V neposlední řadě má astaxanthin vědecky podložený vliv na fyzickou výkonnost. Pomáhá zvýšit sílu, vytrvalost, úroveň energie, a naopak snížit únavu. Sportovci a fyzicky pracující ocení i příznivý vliv na urychlení regenerace svalů a snížení zánětlivosti. Astaxanthin je tak oblíbeným doplňkem stravy právě mezi sportovci.

Pro všechny zmíněné účinky je astaxanthin využíván ve farmaceutickém, kosmetickém i potravinářském průmyslu. Na trhu tak nalezneme různé doplňky stravy, které kombinují astaxanthin s dalšími vitaminy a účinnými látkami pro různé potřeby organismu. V nabídce prodejců nechybí ani kosmetické produkty s touto zázračnou látkou a zakoupit se dá i samotná čistě přírodní řasa Haematococcus pluvialis v sušené formě. Astaxanthin není prospěšný pouze pro lidi, ale má skvělý vliv také na zdraví domácích mazlíčků, a proto se využívá jako příměs do doplňkových krmiv pro zvířata.

U všech produktů však před jejich koupí doporučujeme řádně prostudovat jejich původ, zejména právě původ astaxanthinu. Za nás nelze doporučit jiný astaxanthin než ten přírodní z České republiky, který se svou kvalitou řadí na samou špičku světové produkce.

 

Obsah balení: 60 tobolek

Složení v jedné tobolce: Astaxanthin 12 mg

Doporučené dávkování: 1 tobolka denně při jídle.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Země původu: Česká republika

KK Kolagen, Kobylí 212, Kobylí 69110, ič: 73861774